Menu
Your Cart

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Nedir?

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi, konvansiyonel süpürgelerden farklı olarak ıslak ve kuru çekim yapabilen, yüksek emiş kapasitesine sahip, aynı zamanda tasarımı ve opisyonel eklentileriyle endüstriyel kullanıma da yönelik temizlik makinesidir. Bu ürün grubu, kompakt ve esnek yapılarıyla kolaylıkla taşınabildikleri gibi, üretim ve sanayi alanlarının aralıklı temizliği için ideal modeleri barındırmaktadır.

Özellikle endüstri, sanayi ve üretimde; yoğun toz ve talaş, ıslak / nemli / kuru yoğun kir ve yağ sıklıkla karşımıza çıkmakta olup, konvansiyonel makinelerle temizlenmesi oldukça zordur. Bu noktada, ıslak ve kuru çekim yapabilen 3kW ve üzeri güçlü çekim kuvvetine sahip sanayi tipi elektrik süpürgesi modelleri devreye girmektedir.

Uzun süreler çalışıp güçlü vakum üretebilen ve aynı zamanda son derece portatif olan bu makineler, sanayi alanlarındaki bu kirleri rahatça giderebilmekte; opsiyonel filtre, boru ve diğer aksesuar seçenekleriyle üretimde yaşabilecek her türlü toz ve kir için sonsuz seçenekte çözüm üretebilmektedir.

Sanayi tipi elektrik süpürgesi grubu, 0.5hp'den 100hp'ye kadar çeşitli modellerde üretilmektedir. 50 civarında baz modele ilave konfigürasyonlar ve aksesuar seçenekleriyle toplam kombinasyon sayısı 500'ün üzerine çıkmkta ve her türlü sanayi ihtiyacına rahatlıkla cevap verebilmektedir. Örneğin, bazı işletmeler; tehlikeli ve yanıcı maddeleri toplamak isterken, bazı işletmeler talaş, toz, moloz, tekstil elyafı, yağ ve su gibi maddeleri toplayarak imha etme ihtiyacındadırlar. Bazı işletmeler ise, sanayi tipi elektrik süpürgesi grubundan üretim hatlarında bazı karışımları uygun paketleme makinalarına göndererek faydalanmaktadırlar.

Dolayısı ile, görüldüğü üzere bu temizlik makineleri sanayi ve üretim sektörü alt kolları içerisinde çok farklı alanlarda kullanılmakta ve pek çok farklı problemi çözmektedir. Ayrıca bu makineler, en prestijli iş güvenliği sertifikaları olan ATEX, TUV, GS, EX, CESI sertifikalarına sahiptir.

Sanayi tipi elektrik süpürgesi grubunun bir diğer özelliği de ağır hizmet şartları altında yüksek performans ve uzun servis ömrü sağlaması, bakıma ihtiyaç duymamasıdır. Bu makineler, çelik gövdeleri, malzeme ve işçilik kalitesiyle en ağır kullanım şartları altında bile bakıma ihtiyaç duymadan yüksek performans sağlar. Bu sayede zaman ve işgücünden tasarruf sağlar ve işletmeye değer katarlar.

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Motoru

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Motoru, normal süpürgelerden farklı olarak endüstriyel ihtiyaçlara cevap verebilecek kapasitede üretilmektedir. Bu makineler genellikle iki motorlu ve üç motorlu olarak üretilmekte olup, tek motorlu modeller de bulunmaktadır. Ancak birden fazla motor bulunmasının avantajı daha uzun süreler kullanıma izin vermesi ve yükün iki veya üç motor arasında bölünerek makinanın en ağır ve zorlu kirlerin bile rahatlıkla çekilmesine olanak sağlar.

Sanayi Tipi Süpürgeler, 2kW'dan başlayarak 30kW'ya kadar güç üretecek motorlarla donatılmış olup, yine işletme ihtiyaçları ve yapılacak işin cinsine yönelik olarak sunulmaktadır. Bu cihazlarda genellikle by-pass motorlar kullanılmaktadır.

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Fiyatları

Bilindiği gibi, sanayi ve endüstri alt kolları düşünülünce, pek çok farklı ihtiyaç ve kullanım senaryosu karşımıza çıkmaktadır. Bazı senaryolarda toz veya talaş gibi kuru çekim gerekirken, bazılarında nemli ve / veya ıslak çekim gerekli olacaktır. Yine bazı senaryolar patlama riski içermektedir. Bazı senaryolar da paketleme ve ayrıştırma işlemlerini içerir. Dolayısı ile, sanayi tipi elektrik süpürgesi alınmadan önce işletme ihtiyaçları çok doğru şekilde tespit edilmeli ve ihtiyacı optimum şekilde karşılayacak makine en doğru fiyatla sunulmalıdır.

Akal Kurumsal, uzman satış ekibi ile işletme ihtiyaçlarını yerinde keşifle inceler, en doğru ürün portföyünü en doğru fiyatla son maliyetleri minimuma indirecek ve işletme verimliliğini maksimize edecek şekilde sunmayı hedeflemektedir.