Menu
Your Cart

Islak Kuru Elektrik Süpürgesi

Islak Kuru Elektrik Süpürgesi

Islak Kuru Elektrik Süpürgesi Nedir?

Islak Kuru Elektrik Süpürgesi, hem ıslak, hem nemli, hem de kuru çekim yapabilen profesyonel elektrik süpürgesi modelleridir. Bu tip elektrik süpürgeleri, küçük ya da büyük her türlü uygulamada kullanılabilecek 20 ila 75 litre arası hacimlere sahip hazneler ile donatılmış olup son derece dayanıklı makinelerdir.

Bu makinelerin yüksek performansları, kolay boşaltma ve korozyona dayanıklılıkları sayesinde kuru, nemli ve ıslak her tip kirde etkilidirler. Bütün bu özellikler, ıslak kuru elektrik süpürgesi modellerini özellikle sanayi ve endüstride vazgeçilmez bir seçenek haline getirmiştir. Bu sektörlerin yanısıra, temizlik şirketleri, okullar ve kamu binalarında da tercih edilmektedirler.

Islak kuru elektrikli süpürgeler genel olarak tekstil (pet) filtre ile donatılmış olup, çoğunluğuna opsiyonel olarak hepa filtre takılması da uygundur. Dual filtreli modellerde ıslak veya kuru, farklı kullanım alanlarında filtre değiştirmeye gerek duymaksızın etkili ve kolay temizlik yapılır.

Hem plastik hazneli, hem de paslanmaz çelik modeller mevcuttur. Plastik modeller daha portatif ve kolay taşınabilirken, paslanmaz çelik modeller daha güçlü ve dayanıklıdır.

Bazı modeller, yatırılabilir motor kafasına sahiptir. Yatırılabilir motor kafası sayesinde filtreler kolaylıkla temizlenebilir ve makine kullanılmadığı zamanlarda motor kafası açık bırakılarak haznenin kuruması sağlanır. Bu sayede makine içerisinde koku oluşması engellenir.

Islak Kuru Elektrik Süpürgesi Nerelerde Kullanılır?

Özellikle üretim aşamalarında ve endüstrinin bazı kollarında, ıslak nemli ve kuru malzeme çekimi birlikte gerekmektedir. Bütün bu temizlik operasyonları için farklı temizlik makineleri kullanmak yerine, ıslak kuru elektrik süpürgesi tercih edilerek esnek ve uygun çözüm sağlanmış olur. Bu sebeple, genellikle üretim ve endüstriyel uygulamalarda ıslak kuru modeller sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu sektörlerin haricinde, yine okullar ve kamu binaları gibi ortak kullanım alanlarında hem ıslak hem de kuru tip çekim birlikte gerekebilmektedir. Bu evdışı tüketim noktaları için de ıslak kuru elektrik süpürgeleri uygun bir seçim olacaktır.

Yine tershane ve gemi inşaatı sektörlerinde de bu modeller her tip çekim yapabildiklerinden dolayı yoğunlukla temizlik için tercih edilmektedirler.

Islak Kuru Elektrik Süpürgesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşletme ihtiyaçları ve kullanım amacı herzamanki gibi belirleyici olacaktır; bununla birlikte cihaz gücü, hazne hacmi, gövde tipi ve filtre tipi kullanım amacına ve işletmenin ihtiyaçlarına uygun seçilmelidir. Cihaz gücü ve motor adedi, seçim yapılırken önemli bir faktördür. Zira, namlu ucundaki vakum gücü ve hava debisi cihazın gücüne bağlı olup; işletme ve kullanım amacına uygun olmalıdır.

Hazne hacmi ve gövde tipi de kullanılacak işe uygun seçilmelidir. Hazne yeterli büyüklükte olmalı, gövde ise portatif bir seçim istenirse plastik, daha uzun servis ömrü ve dayanıklılık istenirse ise paslanmaz çelik seçilmelidir.

Filtre tipi de önemli bir faktör olup kullanım amacına uygun seçilmesi maliyet ve verimlilik üzerinde önemli bir faktör olacaktır.

Yukarıda saydığımız bütün bu faktörler bir araya geldiğinde, ıslak kuru elektrik süpürgesi seçimini oldukça komplike hale getirmekte olup, doğru seçim için pek çok faktörün göz önünde bulundurulması gerektiğini gözlemlemekteyiz. Bu noktada, Akal Kurumsal, alanında uzman satış ekibi ile yerinde keşif yaparak gerekli danışmanlık hizmetini vermekte ve işletme ihtiyacını karşılayacak en optimal çözümleri en düşük maliyetlerle sunmaktadır.