Menu
Your Cart

Cila Makinası

Cila Makinası

Cila Makinası Nedir

Cila Makinası, çok iyi parlayan zeminler için mükemmel bakım sağlar ve ayrıca bu zeminlerin eski haline getirilmesine de yardımcı olabilen bir temizlik makinasıdır. Bilindiği gibi, parlak zeminler cilalama işleminden sonra mükemmel parlaklığa ve korumaya kavuşurlar. Parlak zeminlere cilalama işleminin yapılmaması, özellikle yüksek insan trafiğine sahip plaza, avm, ofis, otel, hastane, devlet kurumu gibi kamuya açık noktalarda zeminin bir süre sonra matlaşmasına ve kirlerin zeminde oturmasına yol açar.

Kirler zeminde oturduktan sonra, temizlenmesi ve yeniden cila işlemi oldukça zahmetli olacaktır. Dolayısı ile, bu zeminlerin ilk günden itibaren cilalama işlemi ile koruma altına alınması ve parlaklıklarının sürekli hale getirilmesi gerekmektedir. Cila işlemi görmüş parlak yüzeylerin kir ile teması cila katmanı tarafından kesileceği için, yeniden cilalama işlemi yapıldığı sürece zemin ilk günkü mükemmel parlaklığını koruyacaktır. Cila katmanı aşındıkça, cila sökme ve yeniden cilalama işlemi yapılabilir.

Sert zeminlerde cila sökme ve yeniden cilalama işlemi mop ile manuel olarak da yapılabilir. Ancak bu şekilde hem çok uzun süre alacak, hem yorucu olacak hem de zemindeki cila homojen olarak dağılmayacağı için kusursuz görünüm elde edilemeyecektir. Cila makinası ürün grubu tam da bu noktada devreye girmektedir: Zeminlerde kolaylıkla cila sökme, yeniden cilalama ve cila parlatma işlemlerinin kolaylıkla, zahmetsizce ve mükemmel dağılımla gerçekleştirilmesi.

Cila makinaları, daha fazla mobilite ve portatiflik istendiği zaman veya zeminlerde sadece cila ile ilgili işlemler yapılacaksa, maliyeti düşürmek adına tercih edilebilir. Zemin temizleme makinası ile de ped takılarak cila işlemleri yapılabilir, ancak başka bir işlem yapılmayacaksa maliyet açısından verimsiz bir seçenek olacaktır.

Cila Makinası Nerelerde Kullanılır

Tek diskli cila makinası, özellikle yüksek mobilite ve portatiflik istenen alanlarda kullanım için ideal bir seçenektir. Örnek vermek gerekirse; AVM ve Otellerde merdiven basamakları, resepsiyon ve giriş bölgeleri, kat hizmetleri, hastanelerde koridorlar vb. gibi. Cila makinası, sessizlik istenen bölgelerde çalışmak için de iyi bir seçimdir, özellikle düşük hızlı modeller oldukça sessiz çalışmaktadır.

Bu makinalar ayrıca, cila sökme ve parlatma işlemi gerektiren her noktada da kullanılmaktadır. Örneğin, otel, avm ve kamu binaları gibi yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalarda cilalı zeminlere sık sık yeniden parlatma işlemi yapılması ve cilanın periyodik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde atılan cila çok kısa süreli olacaktır.

Cila Makinası Fiyatları

Cila makinası fiyatları, cihazın düşük, yüksek veya çift hızlı oluşuna, çalışma genişliğine, marka ve modeline göre önemli ölçüde değişkenlik göstermektedir. Bu noktada, işletme açısından en önemli konu ihtiyaçları en verimli şekilde karşılayacak makinenin tercih edilmesi olacaktır. Akal Kurumsal, uzman satış ekibi ile işletme ihtiyaçlarını yerinde keşifle tespit ederek, işletme açısından verimliliği en üst seviyeye çıkaracak ürün karmasını en doğru fiyatlarla sunmayı hedeflemektedir.