Menu
Your Cart

Garanti ve İade Şartları

[+] Garanti ve İade Şartları Nelerdir?

Akal Kurumsal A.Ş. (www.akalkurumsal.com.tr)'den satın alınan her ürün, üretici / distribütör firmanın garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili mazeretsiz iadeler fatura tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılabilir. Ayıplı ürünlerle ilgili iadeler ise fatura tarihinden itibaren 180 gün içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. İade işlemlerinizin aksamaması için lütfen aşağıdaki adımlara dikkat ediniz.

[+] Ürün İade Süresi Ne Kadardır?

Ürünler satın alındıktan sonra 15 gün içerisinde iade hakkınız mevcuttur. İade taleplerinin 15 günlük süre içerisinde firmamıza bildirilmesi gerekmektedir. İade taleplerinizi bildirmek için dilerseniz sistem üzerinde aşağıda anlatıldığı şekilde İade Talebi oluşturabilir, dilerseniz de 444 1 669 / (212) 259 64 80 nolu telefonları arayarak müşteri temsilcinize bilgi verebilirsiniz. 

[+] Siparişimi verdikten sonra nasıl değiştirir veya iptal ederim?

Web sitemiz www.akalkurumsal.com.tr üzerinden vermiş olduğunuz siparişleri değiştirmek veya iptal etmek isterseniz; aynı gün içerisinde saat 15:00'a kadar 444 1 669 / (212) 259 64 80 nolu telefonları arayarak müşteri temsilcinize bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

[+] Ürün iadelerinde yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ürün iadelerinizde, süreçlerin aksamaması ve işlemlerin mümkün olduğunca hızlı gerçekleştirilmesi için lütfen aşağıdaki adımları uygulayınız:

Adım 1:
Lütfen "Hesabım" menüsü altında bulunan "İade Talebi Oluştur" seçeneğini tıklayınız ve burada bulunan "İade Talep Formu"nu eksiksiz olarak doldurunuz.

Adım 2:
Tüzel kişiler Vergi Usul Kanunu gereğince iade edecekleri ürünlere ilişkin iade faturası düzenlemek mecburiyetindedir. Tüzel kişilere ait iade faturası düzenlenmemiş talepler işleme alınmayacaktır.

Adım 3:
İstanbul il sınırları içerisinde 444 1 669 / (212) 259 49 43pbx nolu telefonları arayarak ürünlerin tarafımızdan adresinizden alınmasını talep edebilirsiniz. Ürünleri kargo ile gönderecekseniz; ürünün faturası, iade faturası (tüzel kişiler için), aksesuar ve ek parçaları da ürünün orjinal ambalajı ile birlikte, ürüne ve ambalajına zarar gelmeyecek biçimde gönderilmelidir. Dolayısı ile, ürünleri geri gönderirken lütfen ürün ambalajı haricinde koruyucu kutu / koli kullanınız. Geri gönderim esnasında hasar gören ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.
İade Adresi: Akal Kurumsal Hizmetler Tic. A.S Merkez Depo - Doğan Araslı Cad. No:149B Orion Park Sitesi Dükkan:34-35-36 Esenyurt / İstanbul

Adım 4:
Ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra incelenerek talebiniz sonuçlandırılacaktır. Mazeretsiz iade edilen ürünler için dilerseniz ürün bedeli kredi olarak hesabınıza iade edilir, dilerseniz de ücret iadesi alabilirsiniz. Ayıplı ürünlerin kusurlu olduğu üretici firma / teknik servisler ile belirlenir. Ayıplı ürünler üretici garantisi ile değiştirilir / tamir ettirilir, tarafımızdan bedelsiz olarak adresinize gönderilir.

İade Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hijyenik ürünler vb. iade alınamamaktadır.
 • Ambalajı zarar görmüş, açılmış, kullanılmış ve tekrar satılma özelliğini yitirmiş ürünler; mazeretsiz olarak iade edilememektedir.
 • İade işleminden önce Kullanıcı Hesabınızda bulunan Ürün İade Talep Formu'nu doldurunuz ve gönderiniz. İşleminizi hızlandırmak için 444 1 669 veya (212) 259 64 80 nolu telefonlardan müşteri temsilcilerimizle de irtibata geçebilirsiniz.
 • İade sırasında ürünün faturası, iade formu, aksesuar ve ek parçaları da ürünle birlikte, ürüne ve ambalajına zarar gelmeyecek biçimde gönderilmelidir. Dolayısı ile lütfen ürünleri gönderirken koruyucu ambalaj / koli kullanınız. Geri gönderim esnasında zarar gören ürünlere iade işlemi uygulanamamaktadır.
 • Ürün müşteri tarafından teslim alındıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalarda, üretici/distribütör firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır.
 • İadelere ait ücret geri ödemesi, mazeretsiz iadeler için ürün tarafımıza ulaşıp kontrolü yapıldıktan sonra; ayıplı ürünler için ise üretici firma veya teknik servislerde kontrolü yapılıp onayı verildikten sonra işleme konulmaktadır.

[+] Ürün iadelerinde kargo ücreti kim tarafından karşılanmaktadır?

Ayıplı ve kusurlu ürünlerin iadesinde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Mazeretsiz iadelerde ise, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

[+] İstanbul il sınırları içerisinde yapacağım ayıplı ürün iadelerinde, ürünleri sizin dağıtım ağınızla iade edebilir miyim?

Evet. İstanbul il sınırları içerisinde, yapacağınız ayıplı ürün iade işlemleri için 444 1 669 veya (212) 259 64 80 nolu telefonları arayarak müşteri temsilcimizden size araç göndermesini ve ürünleri teslim aldırmasını isteyebilirsiniz. Bu hizmet, mazeretsiz iadelerde geçerli değildir.

[+] Hangi ürünler iade kapsamı dışındadır?

Ayıbı üretici veya yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade kapsamında değerlendirilir, ancak mazeretsiz iadelerde, aşağıdaki durumlarda iade kabul edilememektedir:

 • Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hijyenik ürünler vb.,
 • Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olan ürünler,
 • Koruyucu ambalajı, hologramı veya koruma bandı zarar görmüş veya açılmış gıda ürünleri,
 • Tüm kullanılmış ürünler (bu ürünler yeniden satılabilirlik özelliğini kaybettiklerinden iade alınamamaktadır),
 • Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilemeyen ürünlerin iadesi ya da değişimi mümkün değildir.

[+] İadeler için geri ödeme süresi ne kadardır?

İadeniz öncellikle Satış Sonrası Servis birimi tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza veya banka hesabınıza iadesi 5 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin hesabınıza veya kredi kartınıza yansıması geri ödeme tarafımızdan yapıldıktan sonra bir kaç gün sürebilir.

[+] İade adresi nedir?

İade Adresi: Akal Kurumsal Hizmetler Tic. A.S Merkez Depo - Doğan Araslı Cad. No:149B Orion Park Sitesi Dükkan:34-35-36 Esenyurt / İstanbul

[+] Ürün kargodan hasarlı çıktı, bu durumda ne yapmalıyım?

İstanbul il sınırları içerisinde tüm sevkiyatlarımız kendi sevkiyat ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek ve size yerinde teslim edilerek gerçekleştirilmektedir. İstanbul il sınırları dışında, size kargo tarafından teslim edilen tüm paketleri teslim almadan önce lütfen kontrol ediniz, ezik ve hasarlı paketleri lütfen teslim almayınız ve tutanak tutturunuz. Bu şekilde ürünler tarafınıza sağlam olarak tekrar gönderilebilir veya ücret iadesi yapılabilir. 

Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz lütfen 444 1 669 veya (212) 259 64 80 nolu telefonlardan müşteri temsilciniz ile irtibata geçiniz.