Menu
Your Cart

Sanayi Tipi Basınçlı Yıkama Makinası

Sanayi Tipi Basınçlı Yıkama Makinası

Sanayi Tipi Basınçlı Yıkama Makinası Nedir?

Sanayi Tipi Basınçlı Yıkama Makinası, endüstriyel uygulamalarda veya oto yıkama gibi profesyonel işletmelerde kullanılan, sürekli çalışmaya uygun, ağır iş yıkama makineleridir. Bu makineler, profesyonel işletmelerin ihtiyaçları göz önüne alınarak üretilmektedirler. Amatör veya hobi tipi cihazlardan farklı olarak, daha büyük, daha güçlü ve sürekli çalışmaya uygun pompalarla donatılmışlardır. Sanayi tipi basınçlı yıkama makinaları, otomobillerin, endüstriyel makinelerin ve binaların günlük temizliğinde zorlu kirleri çıkarmak için oldukça etkili bir temizleme yöntemidir. Geniş yüzeylerin temizlenmesi için de idealdir.

Sanayi tipi basınçlı yıkama makinalarının gündelik kullanıa uygun cihazlardan başka bir farkı da; pompanın yağ haznesidir. 1,5lt yağ haznesine sahip pompalar sayesinde bu makineler en ağır çalışma şartları altında bile uzun yıllar durmaksızın minimum bakım gerektirerek çalışır ve en geç 12 ay içerisinde kendilerini amorti ederler.

Yüksek basınç pompaları seramik pistonlu ve motora direkt akupledir. Pompa basıncı ve su akışı by-pass regülatör sisteminden ayarlanabilir. Su basıncı normalin üzerine çıktığında komuta regülatörü motor güç aktarımını keser, tehlikeleri önler, ayrıca elektrik motor sigorta korumalıdır. Isıtmalı modeller için, çok yüksek verimli ısıtma sistemi, büyük oranda tasarruf sağlamaktadır. Su akışı veya dış kaynaktan gelen su basıncının azalması durumunda ısıtma sistemi otomatik kapanarak pompa ve motor korunmuş olur.

Basınçlı yıkama makinalarında bulunan başka bir özellik ise, kimyasal/köpük püskürtmeli sistemdir. Bu sistem özellikle oto yıkama firmaları tarafından tercih edilmektedir. Cihaz üzerinde kimyasal karışım dozaj enjektör ayarı da bulunmaktadır.

Sanayi tipi bu modellerde, cihazların hortumu da hobi tipi modellere göre daha uzundur. Genellikle endüstriyel modellerde çok kaliteli ve dayanıklı 12 metre uzunluğunda yüksek basınç hortumu kullanılmaktadır. Bu sayede geniş alanların, daha büyük araçların veya iş makinelerinin de temizliği zorlanmadan yapılabilmektedir.

Sanayi yıkama makinaları yine soğuk sulu veya sıcak soğuk sulu modellerde üretilmektedir. Soğuk sulu modeller, ister geniş yüzeylerin, ister otomobil veya iş makinelerinin üzerinden zorlu kirleri çıkarmak için etkili bir çözümdür. Soğuk sulu modeller giriş kaynağını ısıtmadan geldiği gibi püskürtmektedir. Sıcak soğuk modeller ise, elektrik ısıtmalı veya sahra tipi mazotlu olarak üretilmektedir. Elektrik ısıtmalı modeller sanayi ve oto yıkama kullanımı için uygundur. Sahra tipi modeller ise elektriğin bulunmadığı şantiyelerde, maden sahalarında, ulaşımı zor ve elektrik kaynaklarına uzak tüm bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Sıcak soğuk basınçlı yıkama makinaları, dış kaynaktan gelen suyu 30°C ile 140°C arası sıcaklıklarda ısıtabilirler. Yüksek derecelerde ısıtılmış suyun kir ile yüzey arasındaki bağı çözme potansiyeli çok daha yüksek olacağı için, daha verimli temizlik sağlayacaktır.

Soğuk ve sıcak soğuk modellere ilaveten, tetik kumandalı ve tetiksiz modeller de üretilmektedir. Tetik kumandalı modellerde cihaz üzerinde basınç çıkışını kapayıp açan bir kumanda bulunmaktadır. Tetik kumandasız modeller ise, cihaz açıldığı anda basınçlı suyu cihaz kapanana kadar püskürtmeye devam etmektedir.

Sanayi Tipi Basınçlı Yıkama Makinası Nerelerde Kullanılır?

Sanayi tipi yıkama makinaları, hem profesyonel işlerde hem de sanayi ve endüstriyel uygulamalarda çok geniş bir yelpazede kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Sanayi tipi basınçlı yıkama makinası grubunun uygulama alanlarına örnekler verecek olursak;

  • Oto yıkama firmaları
  • Gemicilik sanayi ve tershane işletmeleri
  • Ağır sanayi ve endüstri
  • Gıda sanayi
  • Çiftlik ve kümes yıkama
  • Tarım ve hayvancılık

alanlarını sayabiliriz.

Oto yıkama sektörü, basınçlı yıkama makinelerinin en yaygın olarak kullanıldığı sektörlerden birisidir. Sanayi tipi makineler, oto yıkama endüstrisinde çok büyük oranda tercih edilmektedir. Özellikle Akal Kurumsal'ın en önemli iş ortaklarından olan Rottest’in markası altındaki ürünler, oto yıkamacılara özel olarak geliştirilmiştir. Sıcak ve soğuk sulu, tetikli tetiksiz modeller, işletmenizi temizlikte bir adım öne geçirecektir.

Gemiler, sürekli bakım yapılması gereken ve temizliğin hep ön planda olduğu alanlardır. Buna ek olarak gemilerdeki elektrik sistemi 60 HZ olarak çalışmaktadır ve bu kullanılan ekipmanın da buna uygun olmasını gerektirir. Sanayi tipi basınçlı yıkama makinalarımız, önceden belirtildiği takdirde tüm modellerinde 60 HZ olarak üretim yapabilmektedir. Bu işlem üretim esnasında belirlendiğinden makinenin basınç ve debi değerlerinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Ağır sanayide tesisler ve makineler büyüktür, ağırdır ve genellikle çok kirlidir. Ağır sanayi, güçlü temizlik makinelerinin zorlu çalışma düzenine ve sürekli aşınmaya karşı dayanıklı olmasını gerektirir. Sanayi tipi makineler, Rottest, ağır sanayide her türlü temizlik ihtiyacını karşılarken sağlık ve güvenlik koşullarını geliştiren ve maliyetleri azaltmaktadır.

Gıda üretimi yapılan alanlar, hijyenin en üst düzeyde olması gereken alanlardır. Bu tür noktalarda sıcak su ile derinlemesine bir temizlik yapılmasının yanı sıra, çeşitli kimyasal maddeler ile tanklar ve üretim makineleri de yıkanabilmektedir. Elektrik ısıtmalı modeller, üretim alanlarında sıfır emisyon ile sıcak su üretebilirken, hassas kimyasal madde dozajlama sayesinde üretim alanındaki hijyenin arttırılmasına yardım eder. Ayrıca elektrikli ısıtma sisteminin su sıcaklığında dalgalanma yaratmayacak şekilde tasarlanmış olması çok önemlidir.

Çiftlik ve kümeslerde, hayvansal kirlerin temizlenmesi ve hijyenin için daha yüksek basınç değil daha çok su gereklidir. Daha çok su ile daha daha fazla kiri kısa zamanda temizlenebilir. Makineler istenirse kimyasal veya köpük püskürtme işleminde de kullanılabilir, bu sayede derinlemesine bir temizlik mümkün olur. Ayrıca, derinlemesine temizlik için özel olarak geliştirilmiş yüksek debili modeller de mevcuttur.

Sanayi tipi basınçlı yıkama makinası ürün grubu, tarım ve hayvancılık sektöründe de sıklıkla tercih edilmektedir. Düzenli temizlik hayvanlarınızı böceklere ve hastalıklara karşı korur. Hijyen gereksinimleri giderek daha katı hale geldiğinden asıl işinize ayırmanız gereken zamanınızdan çalabilir. İster sıcak sulu ister soğuk sulu olsun Rottest basınçlı yıkama makineleri ile gündelik endüstriyel temizlik gereksinimlerinizi karşılamanıza yardımcı olacak ürünler sunuyoruz. Makinelerimiz, ahırların, araçların ve makinelerin temizlenmesini sağlayacak kadar güçlüdür.

İster besi hayvancılığı isterse süt ürünleri hayvancılığı yapıyor olun, sanayi tipi basınçlı yıkama makineleri, tesislerinizin daha hijyenik ve temizlik uygulamalarınızın daha verimli hale gelmesini sağlayacak şekilde tasarlanır. Çevreyle dost temizlik çözümlerim daha az kimyasal madde kullanımıyla ve daha az işçilikle daha temiz sonuçlar elde edilmesini sağlarken personelin refahını önemli ölçüde artırır.

Sanayi Tipi Basınçlı Yıkama Makinası Fiyatları

Yukarıda belirtilen sektörler göz önünde bulundurulduğunda ve üretilen baz modellere eklenebilecek aksesuar ve donanımlar düşünüldüğünde, değişik sektörel ihtiyaçlara hitap edebilecek pek çok makina seçeneğinin bulduğu farkedilecektir. Tüketicinin bu seçenekler arasında kaybolması ve kafa karışıklığı yaşaması çok doğaldır. Bu noktada, başlangıç maliyetlerini düşürmek kadar operasyonel verimlilik ve yatırım dönüşü de önemlidir.

Akal Kurumsal, konusunda uzman satış ve teknik kadrosu ile işletme ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlamayı, giriş maliyetlerini minimuma indirerek operasyonel verimliliği maksimize etmeyi ve işletmeye en yüksek yatırım geri dönüşünü kazandırmayı hedefler. İşletmenizin tüm ihtiyaçları ve tüm sorularınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.