Menu
Your Cart

Endüstriyel Elektrik Süpürgesi

Endüstriyel Elektrik Süpürgesi

Endüstriyel Elektrik Süpürgesi Nedir?

Endüstriyel Elektrik Süpürgesi, ağır sanayi ve endüstride kullanım amacıyla tasarlanmış yüksek emiş gücüne sahip, by-pass motorlu, monofaze veya trifaze ağır hizmet vakum makineleridir. Endüstriyel süpürge ürünleri, özellikle sanayi ve üretim alanlarında karşılaşılabilecek ağır yağ ve kirleri, toz talaş ve metal kurumlarını, boya ve ilaç sektöründe kimyasal tozlarını, tershane ve gemicilik sektöründe her türlü ıslak çekim işlemini, bunun dışında üretim alanlarında her türlü ayrıştırma, vakumlama ve paketleme işlemini gerçekleştirmek için idealdir.

Endüstriyel elektrik süpürgesi içerisinde 2 veya 3 adet toplam 2kW ile 30kW arasında güç üreten by-pass motoru bulunmaktadır. Bu motorlar, en ağır hizmet şartlarında bile sürekli ve kesintisiz güç üretebilmekte, herhangi bir bakıma ihtiyaç duymadan çalışmaktadırlar. Bu gruptaki süpürgeler monofaze (tek fazlı) veya trifaze (üç fazlı) olarak üretilmekte ve işletme ihtiyaçlarına göre tercih edilmektedirler.

Bu makineler ayrıca, yine ağır sanayide kullanıldıkları için genellikle paslanmaz çelik gövde ile en kaliteli malzemeler ve işçilik ile üretilmektedirler. Dolayısı ile, ağır hizmet şartları altında yüksek performans ve uzun servis ömrü sağlar ve bakıma ihtiyaç duymadan yüksek performans ile çalışırlar. Bu sayede zaman ve işgücünden tasarruf sağlar ve işletmeye değer katarlar.

Endüstriyel Elektrik Süpürgesi Nerelerde Kullanılır?

Tek fazlı endüstriyel elektrik süpürgesi ürünleri, daha çok üretim alanlarının aralıklı temizliği ve yüksekteki yerlerin temizlenmesi için kullanılır. Kompakt ve esnek yapısıyla kolayca taşınabilir. Sadece kuru maddelerin alınması ya da hem ıslak hem de kuru uygulamalarda kullanılan modeller arasından tercih yapılabilir.

Üç fazlı endüstriyel vakumlu temizlik makineleri, sürekli kullanım için tasarlanmıştır. Bunlar proses makinelerine bağlanmak, sabit kurulumlarda kullanılmak ve genel olarak ağır hizmet tipi kullanım için idealdirler. Üç fazlı endüstriyel vakum makinelerine, daha yüksek vakum hızları ve daha az hava akışı sağlayan yan kanallı üfleyiciler ya da daha yüksek hava akışı ve daha düşük vakum hızları sağlayan türbinler takılabilir. Sadece kuru maddelerin alınması ve hem ıslak hem de kuru uygulamalarda kullanılan modeller arasından tercih yapılabilir.

Patlamaya olasılığı bulunan malzemelere örnek olarak tahıllar, un, nişasta, şeker, hayvan yemi, hafif metaller, kömür, plastikler ve tekstiller gösterilebilir. Eğer bu tür maddeler yeterli konsantrasyonlarda hava ile karışırsa ve bir ateşleme kaynağıyla temas ederse patlamalara neden olabilir. Patlama riskine karşı ATEX güvenlik sınıfına dahil olan endüstriyel elektrik süpürgeleri, patlama olasılığı bulunan karışımların tutuşmasını önler.

Tehlikeli toz, en yüksek düzeyde sağlık koruması sağlamak için en yüksek güvenlik seviyeleri gerektirir. Sağlık ve güvenlik vakumlu temizlik makineleri, tüm toz sınıflarının (L – düşük, M – orta ve H – yüksek) yanı sıra ATEX tip 22 olarak sınıflandırılan tozları almak için uygundur.

Konu iş yerinde güvenlik ve tehlikeli olabilecek seviyelerde toz olduğunda, sağlık açısından risk olarak kabul edilen üç toz sınıfı belirlenmiştir: L (düşük düzeyde risk), M (orta düzeyde risk) ve H (yüksek düzeyde risk). Endüstriyel elektrik süpürgeleri, yukarıda belirtilen Avrupa standartlarına uygun olarak L, M ya da H sertifikasına sahip filtreler ve makineler sağlayabilmektedir ve aynı zamanda tam güvenlik için bir toz saklama sistemine sahip modeller de mevcuttur.

"OIL" serisindeki endüstriyel elektrik süpürgesi ürünleri, talaşla birlikte kesme yağı ve emülsiyonlarını vakumlayabilir. Katı ve sıvı bileşenler “makro-filtreleme” ile uzaklaştırılarak emülsiyonun yeniden kullanılmasına olanak tanır.

İlaç ve yiyecek endüstrileri için tasarlanan endüstriyel elektrik süpürgeleri, en yüksek düzeyde uzmanlık sağlamak için tasarlanmıştır ve en zorlu gereksinimleri bile karşılayabilir. Yapılacak iş ister ilaç sektörü temiz odalarındaki gibi mutlak hijyen isterse üretim sahalarında operatör güvenliğini sağlamak olsun, bu makineler ile gerçekleştirilebilir.

Ayrıca, tüm bunlara ilaveten paketleme işleri sırasında her gün ortaya çıkan üretim artıkları, plastik, kağıt ve kumaşın geri kazanılması için yine endüstriyel elektrik süpürgeleri kullanılabilmektedir. Paketleme işlemleri sırasında; endüstriyel elektrik süpürgeleri kesme makinesinin temizlenmesi için üretimin durdurulmasını önler, artıkların etrafa saçılmasını önler ve ürünü kirletebilecek ince tozları vakumlayarak ürün kalitesinin gerçek zamanlı olarak kontrol edilmesini sağlar.

Endüstriyel Elektrik Süpürgesi Fiyatları

Yukarıdaki tüm örneklerden görülebildiği üzere, endüstriyel elektrik süpürgesi ürün grubu çok farklı sanayi kollarında çok farklı uygulamalarda kullanılmaktadır. Bu sebeple, işletme ihtiyaçlarını net bir şekilde tespit edilmesi ve maksimum verimin en düşük maliyetle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bütün bunların gerçekleştirilebilmesi için Akal Kurumsal, yetkin satış ekibi ile yerinde keşif ve danışmanlık hizmetleri vererek işletme ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit etmeyi ve bu ihtiyaçlara uygun çözümleri en düşük maliyetler ve en yüksek operasyonel verimlilik ile gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.