Menu
Your Cart

Clax Oxy Oksijenli Toz Ağartıcı 25kg

Clax Oxy Oksijenli Toz Ağartıcı 25kg
Clax Oxy Oksijenli Toz Ağartıcı 25kg
Clax Oxy, ticari, otel ve hastane çamaşırhanelerinde kullanılmak üzere hazırlanmış bir leke çıkarma çamaşır ağartma maddesidir. Bu ürün, yünlü ve naylon (poliamid) hariç her çeşit tekstile uygundur ve ana yıkamada 70 - 90°C de uygulanmalıdır. TSE ve ISO-9001 kalite sertifikasyonuna sahiptir. AÇIKLAMA
CLAX OXY, ticari, otel ve hastane çamaşırhanelerinde kullanılmak üzere hazırlanmış bir leke çıkarma çamaşır ağartma maddesidir. Bu ürün, yünlü ve naylon (poliamid) hariç her çeşit tekstile uygundur ve ana yıkamada 70 - 90°C de uygulanmalıdır.

ÖZELLİKLERİ
CLAX OXY, alkali tuzlar, perborat ve stabilizan maddeler içeren çamaşır ağartıcısıdır. Çamaşır yıkama suyu içinde perborat, hidrolize olarak hidrojen peroksit oluşumunu sağlar. Bu ürün, yünlü ve naylon (poliamid) hariç her çeşit tekstile, renkliler dahil, uygundur, 70 - 90 °Cde kullanılmalıdır. Talimatlara göre kullanıldığında ve ağartıcı stabilizan maddeler içermesi dolayısı ile renk solması ve elyaf zararı minimum seviyede oluşur. Lütfen dikkat: Bu tip bir ürün kan lekelerinin temizliğinde kullanılmamalıdır. Kan, peroksitli ağartıcılarla biraraya geldiğinde çıkarılması zor lekeler ortaya çıkar. Bu durumda yıkama sırasında peroksitin kanla teması önlenmelidir (ilk 0 - 7 dakikalık süre). Ön yıkamada kan lekeli çamaşırlar yalnızca enzimli bir deterjanla yıkanmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen Kullanım Talimatlarını referans alın.

ÜRÜN AVANTAJLARI Renkliler dahil bütün tekstil tipleri için son derece iyi bir leke giderici. Kullanım talimatlarına uyulduğunda minimum seviyede elyaf zararı.

KULLANIM TALİMATLARI
Dozaj seviyesi yıkama sınıflandırılmasına bağlı olarak değişir.
Önerilen dozaj: 2 – 5 g/kg kuru çamaşır
Lütfen dikkat:
  • CLAX OXY, en çok 80 ºC’den yüksek sıcaklıklarda etkindir.
  • Bu sıcaklıklarda yıkama suyu pH’ı 9 - 10.7 arasında olmalıdır
  • Yüksek sıcaklıkta pH ’ ın 10.7 den yüksek olması halinde doğal elyaflar (pamuklular gibi) zarar görülebilir.
  • 60 – 80 ºC gibi daha düşük sıcaklıklarda ağartma yapmak için bu ürünün yıkama suyu ortamının pH değeri 11 – 11.5 olmalıdır. Ancak bu şartlarda elyaf zararı minimum olacaktır.
  • 60 0C altında ağartma performansı minimumdur.
  • Peroksitli ağartma, dezenfeksiyon amaçlı işlemler için uygun değildir.
  • CLAX OXY 'i yün ve naylon (poliamid) gibi kumaşların ağartılmasında kullanmayın.

TEKNİK VERİLER
Görünüm: Beyaz, serbest akışkan
Toplam alkalinite [% Na2O; pH 3.6:] 26.6
Aktif Oksijen [%]: 8.0
Yoğunluk [g/l]: 810
Ambalaj: 25kg
Koli içi Adet: 1

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi