Menu
Your Cart

Binicili Zemin Temizleme Makinası

Binicili Zemin Temizleme Makinası

Binicili Zemin Temizleme Makinası Nedir?

Binicili Zemin Temizleme Makinası, binicili otomat olarak da adlandırılan, geniş alanların temizlenmesi, süpürülmesi ve periyodik bakımında kullanılan temizlik makinasıdır. Binicili modeller, serisi çalışma süresini azaltır ve verimliliği önemli ölçüde artırır. Büyük endüstriyel uygulamaların yanı sıra küçük ticari alanların temizliği için de kullanılabilir.

İster büyük endüstriyel alanlar olsun, ister daha küçük ticari alanlar, günümüz işçilik ve sarf malzemeleri giderleri göz önünde bulundurulduğunda, bu alanların gündelik temizliği ve bakımı önemli bir masraf kalemi olarak karşımıza çıkacaktır. Ancak, günümüz rekabet koşulları da özellikle ticari alanlar başta olmak üzere, kusursuz zemin temizliğini bir gereklilik olarak önümüze koymaktadır. Bu durumda, binicili zemin temizleme makinası grubu maliyetleri çok önemli oranda azaltacak ve verimliliği arttıracaktır. Kullanımı kolay tasarımla birleştirilen etkili su ve deterjan kullanımı, bu makineleri güvenilir bir seçenek haline getirmektedir.

Zemin temizliği yapılırken, sarf giderleri de önemli bir masraf kalemi olarak göze çarpmaktadır. Elle yapılan temizlikte deterjan ve su maliyetleri, özellikle gündelik temizliği yapılan alanlar büyükse astronomik boyutlara ulaşabilir; zira manuel temizlikte harcanan suyu ve deterjanı kontrol etmenin pratik bir yöntemi bulunmamaktadır. Binicili zemin temizleme makinaları ise, suyu ve deterjanı çok daha ekonomik şekilde kullanır, yüksek fırça basınçları sayesinde çok daha az sarf malzemesi harcayarak elle yapılabilecek temizlikten çok daha başarılı sonuçlar verebilirler.

Bu cihazlar, bataryalı modellerle üretilmektedir ve güç gereksinimini karşılayabilmek için jel akü modelleri tercih edilmektedir. Genel olarak 50lt'den başlayan kirli ve temiz su tankları 150lt hacme kadar ulaşabilmektedir. Asansör içine girebilecek ve katları gezebilecek kompakt modeller bulunduğu gibi, endüstriyel alanların temizliği için çok daha büyük kapasiteli modeller de üretilmektedir.

Üretilen tüm baz modellere ilave aksesuar ve opsiyonel seçenekler eklendiğinde, küçük veya büyük, ticari veya sanayi farketmeksizin tüm sert zeminlerin ihtiyaçlarına uygun konfigürasyonlar oluşturulabilir, her türlü işletme ihtiyaçları kolayca çözülebilir.

Ayrıca, temizlenecek özel zeminlere ve giderilecek kir tipine uyarlanan temizleme sistemleri sunulmaktadır. Bu cihazlarda iki fırçalama sistemi vardır: Disk (fırça veya ped) ya da silindirik (yalnızca fırça).Disk tabliyesine fırça veya pad takılabilir ve daha fazla mekanik temizleme sağlayan büyük temas yüzeyi sayesinde yüksek temizleme performansına sahiptir.Silindirik tabliyeler genellikle fırçalamayla birlikte süpürme özelliği de gerekli olduğunda kullanılır. Bunlara ayrıca gevşek pisliği toplamak için küçük bir hazne de takılır.​

Binicili Zemin Temizleme Makinası Nerelerde Kullanılır?

Bu temizlik makinaları, küçük, orta veya büyük ticari alanlarda, veya daha geniş sanayi ve endüstriyel alanların tümünde rahatlıkla kullanılabilir. Böylelikle, oteller, okullar, hastaneler, süpermarketler, avmler, plazalar, kamu ve belediye binaları, fabrikalar gibi noktalar binicili otomatların kullanımı için uygun mekanlar olacaktır. Bu cihazlar, genel olarak bu mekanların zeminlerine göre özelleştirilmiş olarak üretilmektedir. Dolayısı ile, binicili otomatlar;

 • Alışveriş merkezleri
 • Süpermarketler
 • Spor merkezleri
 • Oteller
 • Restaurant ve gıda işletmeleri
 • Havaalanları
 • Hastaneler
 • Fabrikalar
 • Belediye Binaları
 • Kamu Kurum ve Kuruluşları
 • Küçük, orta veya büyük her türlü ticari alan
 • Endüstriyel alanlar

gibi mekanlarda kullanım için çok ideal olacaktır.

Binicili Zemin Temizleme Makinası Fiyatları

Yukarıda belirtilmiş olan kullanım alanları ve sektörler göz önüne alındığında, işletmelerin ihtiyaçlarının birbirinden çok farklı olacağı rahatlıkla görülmektedir. Zeminlerin çeşitliliği ve uygulama alanlarının farklılığı, zemin temizliğinde neredeyse sonsuz kombinasyonu bir araya getirmektedir. Her işletmenin ve mekanın ihtiyaçları, aynı sektörde bulunsalar bile, birbirinden çok farklı olacaktır. Dolayısı ile zemin temizliği ayrı ihtisas ve uzmanlık gerektiren bir alandır.

Akal Kurumsal, işletmelerin değişken ihtiyaçlarının farkında olup, bu ihtiyaçlara uygun, edinme maliyeti en düşük ve verimliliği en yüksek olacak çözümleri sunmayı hedefler.